ROMEK I KACZMAREK ELECTRIK MTB 2023

opublikowano

Nie wszyscy wiedzą, że mamy w fundacji chempiona rajdów rowerowych MTB . W tym roku wyścigi były rozgrywane 11 razy , w których za wyjątkiem Chodzieży, startował Romek. Pierwszy wyścig był zorganizowany w Nowej Soli, następne w Świebodzinie, Sulechowie, Krośnie Odrzańskim, Polkowicach, Trzebieniu, Zielonej Górze, Żarach, Zaborze i Wolsztynie.

Łącznie w wyścigach Romek przejechał 292 km zarazem pokonując łącznie 3552 m wysokości tzw. przewyższenia. To tak jakby od poziomu morza wjechać rowerem na górę , która ma 3552 m czyli wjechać na Kasprowy Wierch – 1887m i zaraz potem na Śnieżkę -1603m i jeszcze 62 m na górkę w Bobrownikach. Spośród 103 zawodników biorących udział w wyścigach w kategorii M5 Romek zajął 15 miejsce. Łącznie od kwietnia do pażdziernika Romek przejechał 3352 km i wjechał na górę, która miałaby 26390 m, a wszystko to zajęło 217 godz. treningu. Czyli wjechałby na wulkan Olympus Mons na Marsie, który mierzy sobie ok.26 km licząc od równiny, która go otacza.

Ostatni wyścig Bike Maraton odbył się w Sobótce w dniu 07.10.2023 w Masywie Ślęży, w którym to wystartowało 1100 uczestników, z czego 50 cyklistów nie dotarło do mety na skutek defektów i urazów. A do pokonania było po krętych, śliskich, górskich ścieżkach 25 km i 650 m przewyższenia. W tym ostatnim wyścigu Romek zajął 209 miejsce, a startował z ostatniego 7 sektora. Należy przy tym zauważyć, że Bike Maraton Cykl to największa impreza rowerowa MTB w Polsce.

Brawo Romek!!! Jesteśmy dumni z Ciebie!!!