Czy Beniowski był Mikołajem? – Beniowski est-il le Père Noël?

opublikowano

Ależ oczywiście, że był… przynajmniej u nas w Fundacji w dn. 20 grudnia 2017r. Beniowski, w którego wcielił się nasz nieoceniony Walduś rozdawał prezenty dla dzieci, których nagromadziło się u nas ponad 20. A wszystko to za sprawa niejakiej Charlotty z Brukseli, wnuczki naszego przyjaciela – Jean-Marie, która przygotowała 30 prezentów dla dzieci z Nowej Soli. Troszkę dodał dziadek Charlotty, troszkę dodał Beniowski i dzieci otrzymały wspaniałe upominki. Oczywiście nie za darmo. Dzieci śpiewały kolędy pod wodzą Michała, który pięknie grał kolędy na cyborgu. Mikołaj – Beniowski musiał w takiej sytuacji, nie zwlekając, przekazać uszykowane prezenty dla grzecznych dzieci, bo innych przecież nie było. Oczywiście były też napoje, ciasta, czekolady i inne łakocie przygotowane  przez kol. Edwarda, który to imprezę poprowadził. Dla najwytrwalszych Jurek pokazał film o zorzy polarnej i o żurawich, który to miał swoją prapremierę 15 grudnia. Dla informacji tylko dodam, że gościliśmy grupę dzieci z ośrodka szkolno – wychowawczego w Nowej Soli oraz dzieci z naszej kamenicy w myśl porzekadła że „wszystkie dzieci są nasze i kochane”.

————————————————————————————————————————–

Beniowski est-il le Père Noël?

Wszystkie komentarze

Autor: Marek Szczepański
Tytuł: Czy Beniowski był Mikołajem? – Beniowski est-il le Père Noël?

Dodaj komentarz

1. Janka (26.12.2017 19:12)
No naprawdę fajnie, ludzie przestancie ,to naprawdę buduje.
2. Antoś (23.12.2017 17:12)
Ludzie cieszmy się z tego, że dzieci coś dostały i śpiewały kolędy. Nie pora robienie sobie jakiś wymówek. Ja pamiętam czasy jak dostałem pod choinkę pomarańcze z Kuby i dwa cukierki i książkę – to byłem najszczęśliwszym z dzieci. Każde coś dane od serca raduje.
3. Bartek (23.12.2017 17:12)
A ta pani z PCK kiedyś coś zrobiła tak od siebie i bez przymusu? Cokolwiek robi to jej za to płacą a w fundacji to jest odwrotnie. Znam te paczki co robili w PCK. Połowa z tych paczek przez takie właśnie panie wynoszona była do swoich domów. Lepiej siedź pani cicho i nic nie gadaj i nie pouczaj.
4. Janina z PCK (22.12.2017 23:12)
No piękne paczki i dzieci zadowolone.Ale czy nie mozna było zrobić to dla wiecej dzieci/ Tyle jest oczekujących. Sądząc po wygladzie te paczki są za bogate i można by było zrobić ich z powodzeniem dwa razy więcej za ta same pieniadze. A tak to widać zaraz że to za wybranców tylko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *