Zapraszamy na rybkę

opublikowano

Z zaproszenia na rybkę skorzystał tylko Eckhard z Berlina. Józek jak zwykle niańczył – oby swoje – dzieci, Jurkowi zaciął się aparat, Sławek lubi bardziej leszcze niż płotki a Marek jeszcze myśli czy będzie słońce. Eckhard nie żałował bo płotki w wydaniu Michała smakowały wybornie. Do tego oczywiscie „jaja majora” w wydaniu Jurkowym i zupa ala babcia – Michał. Nawet pogoda taka jesienna w zasadzie niczemu nie przeszkodziła. Babcia tym razem nie strzelała z laski tylko z prawdziwej wiatrówki i to seriami. Całe szczęście, że w nic nie trafiła. Dopisały czaple, czereśnie (przepyszne) i oczywiscie rybki. Dla znawców przyrody zagadka. Czyje to jaja sfotografowalismy na wodzie? Za prawidłową odpowiedź pewna nagroda.

Wszystkie komentarze

Autor: Marek Szczepański
Tytuł: Zapraszamy na rybkę

Dodaj komentarz

1. Józek (08.07.2015 10:07)
Witaj. Niech ci tam… Zgoda,po jajcach nie idzie dokładnie rozpoznać.Ty widziałeś mamusię,więc wiesz najlepiej. Może to być cyranka,cyraneczka,podgorzałka,głowienka,czernica itp. Ale także z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć,że to kaczka lutolówka,czyli anas lutolus. Pozdrawiam i życzę dalszych udanych bezkrwawych łowów,bo jezioro Lutol słynie z różnorodnego ptactwa wodnego,o sumach nie wspominając.
2. Jurek (07.07.2015 13:07)
Kaczka to jest ale na pewno nie krzyżówka.
3. (01.07.2015 20:07)
Witam. Kaczka krzyżówka.W lipcu wyprowadzi młode. Dzieci Józek już dawno „wyniańczył”.Teraz wnuki.Nie chwaląc się oczywiście,w liczbie szt.12,trzynaste w drodze. Pozdrawiam serdecznie.
4. Jerzy Romejko (30.06.2015 22:06)
Pudło ,to nie perkoz.Obiecujemy fotki tego co się wykluje,ale to nie perkoz,widzielismy mamę i tatę.
5. 🙂 (29.06.2015 17:06)
Stawiam na perkoza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *