Wystawa pokonkursowa w Instytucie Słowackim

opublikowano

Na zaproszenie Instytutu Słowackiego w Warszawie po raz kolejny pojechaliśmy przedstawić nasze dokonania i doświadczenia. Program obejmował:

– zaprezentowanie pokonkursowej wystawy Międzynarodowego Konkursu Plastycznego 2012 pt. „Maurycy Beniowski – król Madagaskaru” ;

– wystawę pamiątek i eksponatów z wyprawy „Ochock – śladami Maurycego Beniowskiego” oraz pokaz filmu z tej wyprawy;

– pokaz prac wykonanych przez dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Nowej Soli oraz wspólne warsztaty plastyczne.

W czasie naszego spotkania niespodziewanie pojawił się nikt inny jak sam Maurycy Beniowski, który z racji swojej pozycji naturalnie przejął dalsze prowadzenie tego niecodziennego wydarzenia. Nam nie pozostało nic innego jak poddać się i posłusznie wykonywać jego rozkazy. Na uwagę zasługuje obecność dzieci z Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Nowej Soli, które przewiozły na spotkanie wiele własnoręcznie wykonanych przedmiotów. Wiele z nich znalazło swoich nabywców.  Do Instytutu przyszły też dzieci z Ogniska Wychowawczego „Stara Prochownia” z Warszawy. Wspólne warsztaty plastyczne przysporzyły z pewnością wielu nowych doświadczeń i wiedzy. 

Dziękujemy wszystkim, którzy znaleźli trochę czasu aby nas odwiedzić i posłuchać o Beniowskim.

Podziękowania serdeczne dla pani dr Heleny Jacošovej i zespołu Instytutu Słowackiego za wspaniałą organizację kolejnego spotkania z Maurycym Beniowskim. 

Wszystkie komentarze

Autor: Marek Szczepański
Tytuł: Wystawa pokonkursowa w Instytucie Słowackim

Dodaj komentarz

1. Filip (10.02.2013 15:02)
Piękna sprawa 🙂
2. N.N.N (06.02.2013 10:02)
Beniowski Wiwat Beniowski w Warszawce:-)
3. no Beniowski (05.02.2013 00:02)
Tylko podziwiać, jak Beniowski przechadza się po Warszawie ze swoją świtą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *