Paczka dla uczniów szkoły w Ambodirafii na Madagaskarze

opublikowano

Zgodnie z obietnicą dzisiaj wysłaliśmy paczkę do Ambodirafia – małej wioski na Madagaskarze dla uczniów tamtejszej szkoły. W paczce znalazły się artykuły powszechnego użytku takie jak koszulki, spodenki, czapeczki i klapki. Do paczki dołączyliśmy list z życzeniami świątecznymi i zapewnieniem, że danego słowa przez nas dotrzymywać będziemy i corocznie paczkę przesyłać zamierzamy. Zachęcamy też dzieci do udziału w konkursie plastycznym o Beniowskim i opisania zwyczajów świątecznych tam panujących. Mamy nadzieję, że paczka dojdzie i sprawi dzieciom dużo radości. 

Wioska Ambodirafia nazywana „wioską na drodze cyklonów ” corocznie ulega w mniejszym lub większym stopniu temu kataklizmowi. Wiatry wiejące tam z prędkością 240km/h dokonują niebywałych spustoszeń często z ofiarami w ludziach.

Szkoła w Ambodiraffi objęta jest programem pomocowym humanitarnej organizacji S.O.S. Enfants, której podstawowym celem jest niesienie pomocy na całym świecie dla dzieci ulicy i slamsów, dzieci osieroconych, odrzuconych i opuszczonych.

Wszystkie komentarze

Autor: Marek Szczepański
Tytuł: Paczka dla uczniów szkoły w Ambodirafii na Madagaskarze

Dodaj komentarz

1. Matylda (18.12.2011 17:12)
Moje zdanie w tej sprawie jest niezmienne.Jak pomagać to naszym dzieciom tutaj w Polsce a nie szpanować potem ,że nawet na Madagaskar wysyłamy paczki.Ciekawe czy to się nie odbywa czasem kosztem naszych dzieci.
2. Jurek (11.12.2011 23:12)
Mamy informację ,że paczka już doszła /chyba o to chodziło/ bo pani dziękowała i mówiła po francuzku.Musimy to potwierdzić przez naszego przyjaciela z Mada.Leone
3. Mar (05.12.2011 23:12)
Dojdzie pewnie za miesiąc.Pocztowcy zapewnili i nie ma powodu żeby w to nie wierzyć bo ostatnim razem nie zawiedli. Ps.Wielkie podziękowania za godną reprezentację w Vrbove.
4. Filip (29.11.2011 15:11)
Pięknie, ciekawe kiedy dojdzie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *