Spotkania podróżników – Lutol Mokry

opublikowano

Na granicy województwa lubuskiego i wielkopolskiego nad malowniczym jeziorem w miejscowości Lutol Mokry znajduje się nasza Baza Podróżników. Murowany dom o ukośnym dachu i wysoce wydajnym kominku często gości ludzi o wysublimowanym poglądzie na świat. Można by powiedzieć – ludzi pozytywnie zakręconych. Głównie pasjonatów podróżowania i wędkowania.

W październiku tego roku odwiedził bazę Szymon Kaczmarek – Jożin. Opowiadał między innymi o ostatniej rocznej podróży dookoła świata http://podrozejozina.pl/menu01.php.

Na tymże spotkaniu zameldowali się również nasi przyjaciele i doświadczeni podróżnicy: Elwira i Roman Reus. Mieliśmy okazję wysłuchać relacji i podziwiać przepiękne zdjęcia z Australii i Kambodży.

Po raz kolejny gościliśmy słynnego poznańskiego obieżyświata Krzysztofa Kryzę http://www.flickr.com/photos/krzysztofkryza/. Onże wrócił właśnie z dość nietypowej jak dla niego bo grupowej wyprawy z Indii i Nepalu. Kryza to podróżniczy samotnik i mistrz przetrwania. Wyjeżdża ponownie w marcu gdzieś na Pacyfik by wrócić do nas we wrześniu. Będziemy czekać. 

Paweł Hofmann – geolog i górnik kopalni Polkowice-Sieroszowice. Dzielił się z nami informacjami z ostatniej wyprawy do Izraela i Autonomii Palestyńskiej oraz dokończył opowieść o swoich wrażeniach ze Spitsbergenu gdyż przedostatnio nie zdążył opowiedzieć.http://picasaweb.google.com/szeryf.hoffer

Tak sobie myślę, że na świecie jest tak, że każdy chce coś powiedzieć ale prawie nigdy nie zdąży.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *