W minioną sobotę przy wietrznej i deszczem zakrapianej pogodzie odwiedziliśmy lotnisko w Babimoście gdzie odbywała się impreza pt.Dni Babimostu połączona z pokazem śmigłowców ,sprzętu ratunkowego, sprzętu policyjnego oraz zawody w randze światowej helikopterów. Największe wrażenie zrobił na nas śmigłowiec wojskowy APACZ. Można było z bliska go obejrzeć a nawet zaglądnąć do kabiny pilotów oraz zaznajomić się z jego osiągami. Niedaleko Apacza stała rosyjska maszyna Mi 24.Można ją porównywać chyba do czołgu podniebnego. Był jeszcze bardzo zgrabny śmigłowiec włoski i dużo sportowych maszyn na których były realizowane loty zaliczane do mistrzostw świata. Zadaniem śmigłowców biorących udział w zawodach było jak najszybsze trafienie do kilku beczek podwieszonymi workami z piaskiem. Okazało to się dość trudne zważywszy na porwisty wiatr. Można było także przelecieć się śmigłowcem w obszarze lotniska ale to już za opłatą. Lody były za darmo i to bardzo smaczne. Można było obejrzeć prywatne śmigłowce jak i też szybowiec oraz wsiąść do radiowozu policyjnego. Było pyszne jedzenie serwowane przez społeczność miejscowość ,występ orkiestry żołnierskiej i zaproszonego zespołu wokalno -muzycznego z Niemiec. Było też mnóstwo samochodów i tu organizator się nie popisał bo za parkowanie trzeba było zapłacić 20 zł a o wyjeżdzie z parkingu można było tylko pomarzyć. Korek ,który błyskawicznie powstał tylko narastał i droga na Zieloną Górę była zablokowana w kierunku na Babimost praktycznie też. Nie tak powinien wyglądać do naszego lubuskiego lotniska.














